S novým e-shopem jsme snížili limit na dopravu ZDARMA od 1 500,- Kč (SK 60 Euro)

Školení HUDY prodavačů

11. října 2018

12616Ve dnech 5. - 7. 9. 2018 proběhlo historicky první produktové školení kamarádů z HUDY přímo v našich prostorech v Kateřinkách

Školení HUDY prodavačů

12654
Ve dnech 5. - 7. 9. 2018 proběhlo historicky první produktové školení kamarádů z HUDY přímo v našich prostorech v Kateřinkách. Do té doby jsme většinou navštěvovali přímo jednotlivé prodejny nebo se potkávali hromadně na „neutrálním“ prostředí. Mně osobně jako nováčkovi ve firmě se tento nápad moc líbil. Přeci jen jsem se s většinou do té doby znal jen jako „s hlasem“ na druhém konci telefonního drátu nebo jako pisálkem na opačném konci mailového klienta. Ale pokecat si s tím někým o lezení, pádech, VHT, trekách i o holkách, to už jsou pak panečku vztahy někde jinde. No a to bychom nebyli my, kluci z DIRECTU, abychom to nechali jen na suchém produktovém školení.

12615První vlaštovky, především ty přespolní, se k nám do Kateřinek začaly slétávat už ve středu večer 5.9. Po prvotních seznamovačkách a líbačkách s ženským osazenstvem (především z mé strany, kluci už se většinou dobře znali), jsme plynule přešli k večernímu programu. Za doprovodu soudku piva z lokálního pivovaru ve Studánce a tepla sálajícího z ohýnku večer příjemně plynul. Vtípek střídal vtípek, sranda srandu a člověk se ani nenadál a blížil se čas noclehu. Ten byl pro tento večer vybrán v našem nejreprezentativnějším prostoru – tzv. „horním vzoráku“. Pro kamarády jen to nejlepší, i když i tak si část osazenstva „vydupala“ spaní venku. Ať už ve stanu, nebo stylově pod Kateřinským nebem plném hvězd! Holt naše „outdooru zdar“ není jen póza 😊. 

Čtvrteční ráno pak byla pro všechny nachystaná výborná a vydatná snídaně (přeci jen je čekalo náročné školení) a začali dorážet i zbylí členové Hudáčovské výpravy. Následovalo další kolečko představovaček a za chvíli se šlo už na věc. Jako první se slova ujal nejvyšší náčelník Jirka, krátce představil sebe, firmu a poté předal slovo kolegovi Martinovi. Martin se se všemi účastníky pustil do prohlídky našeho zázemí. I to byl jeden z účelů pořádání této akce, ukázat kolegům v jakých podmínkách a v jakých počtech produkujeme jejich oblíbenou značku DIRECT ALPINE. Z mého pohledu byla nejzajímavější návštěva vzorovací dílny, kde návštěvníci viděli v akci zakladatele firmy Radka Nováčka. Věřím, že vidět naživo, jak vznikají naše vynikající a hlavně funkční střihy, nadchlo nejednoho účastníka. 
Poté bylo na řadě produktové školení na kolekci Zima 18/19, které se neslo v příjemném duchu. Notoricky známé produkty jsme si v podstatě jen připomněli a více se zdrželi u zbrusu nových modelů. Věřím, že tato Martinova prezentace byla přínosná pro všechny zúčastněné. 

12632Po obědě v místní Menze přišla hlavní a nejzajímavější část tohoto školení. Návštěva Textilní fakulty Technické Univerzity v Liberci. Konkrétně Katedry oděvnictví, která je největší svého druhu ve střední Evropě. Tato katedra disponuje ve světě naprosto unikátními zkušebními přístroji, které nám pomáhají otestovat nové materiály, a tím posouvat funkčnost našich produktů stále dál a dál. Na této katedře dlouhodobě spolupracujeme s panem doc. Ing Antonínem Havelkou, Csc na nejrůznějších vývojových projektech. Vypíchl bych např. vývoj chytrých textilií. Zároveň se v rámci studia budoucích textilních specialistů účastníme konzultací při tvorbě diplomových a bakalářských prací, ale i např. přednášek. Na co se dnes podíváme blíže jsou běžné zkoušky základních vlastností materiálů. 
Kamarádi z HUDY z dřívějších školení dobře věděli, že naše materiály testujeme právě zde, ale vidět to naživo i s odborným výkladem skutečných odborníků ve svém oboru, to je jiná! Exkurzi začala paní Ing. Renáta Nemčoková představením fakulty a nástinem programu. Poté následovalo rozdělení do dvou skupin a návštěva laboratoří Katedry oděvnictví, kde se nás jako první ujal Ing. Michal Chotěbor. 

Začali jsme testem odolnosti proti oděru, který je relativně jednoduchý, ale zároveň efektní. Do přístroje Martindale se upnou až čtyři kotouče, které dokolečka odírají vloženou tkaninu. Naše materiály tu standardně vydrží tisíce cyklů. 
12620
12633


Další test v pořadí je test pevnosti textilie v tahu. Tkanina se umístí do čelistí, které se od sebe postupně vzdalují, a tak na tkaninu působí vyšší a vyšší síla. Tam kde tkanina „rupne“ známe její horní mez pevnosti. Opět efektní výsledek testu, který přihlížející s nadšením ocenili. 





12634

A to ještě nevěděli, co je čeká v dalším testu - měření vodního sloupce. Tento test jsem znal už z dřívějška, ale ještě nikdy jsem jej neviděl na živo. A už vůbec, aby byl tlak tak velký, že udělá do testovaného materiálu díru! Jsem moc rád, že to profíci z katedry oděvnictví FT TUL nechali zajít až tak daleko, aby nám tuhle zkušenost zprostředkovali!
 

12623



Test smáčivosti je podobný jako stát venku na dešti s tím rozdílem, že se výsledek určuje podle určitého etalonu a je tak tedy mnohem lépe objektivně hodnotitelný. P.S. impregnace námi používaných materiálů obstály na jedničku.





Další na řadě je přístroj na testování prodyšnosti materiálu. Extrémně důležitý je zejména u membránových bund, ale i u dalších materiálů, které používáme a očekáváme u nich vysokou prodyšnost. Např. u naší špičkové hardshellové bundy Revolt jsme naměřili prodyšnost přes 55.000 g/m2/24h, což už jsou opravdu solidní hodnoty! 12624 12625















A závěrem vzdušný tunel! Zde se měří odolnost jednotlivých materiálů, např. izolací, proti větru. Funguje to tak, že se speciální, senzory opatřený, vyhřívaný váleček obalí tím kterým materiálem a umístí se doprostřed tunelu. Poté se v tunelu zvyšuje rychlost proudění vzduchu a měří se změna teploty válečku. Tento přístroj je naprosto unikátní a zatím se jeho funkce ladí. Byli jsme moc rádi, že jsme měli možnost ho vidět v chodu. 12626

No a po tomhle všem následovalo lehké osvěžení kavárně v blízkosti Textilní fakulty a přesun k nám na základnu a posléze na čtvrteční ubytování v Rekreačním zařízení Jizerky – výborné výchozí útočiště do Jizerek. Následovala volná zábava, družení se a promítání filmu „Od Palice k vrtu“ s Petrem „Špekem“ Slaninou v hlavní roli. Tedy film, který mimochodem vyhrál hlavní cenu diváků na MHFF v Teplicích nad Metují, na což jsme také náležitě hrdí! 
Ještě tentýž večer proběhlo rozdělení do skupin na druhý den. Dvě lezecké bandy do Jizerek, jedna na klasiky v okolí a jedna na ještě klasičtější Nos. Jedna cyklistická na Singletrek a kdo to večer přehnal, tak se mohl připojit k výletnické skupině na Paličník. Jsem moc rád, že jsme kolegům mohli ukázat místo, kde naše výrobky vznikají a kde je celoročně testujeme. Shodli jsme se, že jen málokde bychom pevnost, oděruodolnost a funkčnost našich produktů otestovali lépe, než tady u nás na krutém a nezkrotném severu. Konkrétně na přísném jizerském hrubozrnu. 😊 
Dále jsou už slova zbytečná, připojuji pár fotek a těším se zas někdy příště!

 

 

Honza, D.A